SSS

Ekilen saç ömür boyu dökülmez. Bu yüzden Saç Ekimi yaptırmadan önce çok iyi araştırmalı, kafamızdaki bütün soruları cevaplamalı ve güvendiğimiz kurumlara kendimizi teslim etmeliyiz.

Kurumun Saç Ekimindeki tecrübesinden muhakkak emin olun. Nihayetinde estetik bir operasyondur ve el becerisi gerekir. Öncesi – sonrası fotoğrafları ve hatta canlı örnek görmek isteyin.

Mümkünse birkaç merkezle konuşun. Gerçekten ekim yapılması gerekliliğini ve gerekli greft miktarından emin olun.

Görüşmeye gitmeden mümkünse kendinize notlar alın ve aklınıza takılan hiçbir soruyu cevapsız bırakmayın. Cevapları yeterli olmayan kurumları kesinlikle tercih etmeyin. Bilgilendirme yapacak kişinin tecrübesinden ve yaklaşımının ciddiyetinden emin olun.

Kurumun sizden tahlil isteyip istemediğine dikkat edin. Bu hem sizin hem de sizden sonraki hastaların hayatını garanti altına almak içindir.

 

Saç Ekimi işlemi için kaç gün ayırmalıyız?

Saç Ekimi 1 gün içerisinde bitmektedir.

Saç Ekimi işlemi kaç saat sürer ?

Saç Ekimi işlemi ortalama 8-10 saat sürer.Ortalama 3 saat alım işlemi ortalama 2 saat saç köklerinizin yerini ve yönünü belirleyen uzman tarafından kanal açma işlemi bir saatlik yemek molası ve ortalama 3 saat sürecek saç köklerinin yerine yerleştirilme yani ekim işlemi sonrasında pansumanla işleminiz son bulacaktır.Kahvenizi içip uzmanınızla operasyonunuz ve sonrası hakkında sohbet edip merkezimizden ayrılabilirsiniz.

Ekilen saçlar dökülür mü?

Genetik olarak dökülmeye kodlanmış saç kökleriniz ihtiyacınız olan bölgeye nakledildiğinden ekim yapılan saçlar dökülmez.

Saç ektirdiğim belli olur mu?

Saç Ekiminde FUE tekniği uzmanlarımıza saçların doğal yönünde doğal sıklıkla izsiz saç diplerinde lekelerin olmadığı %100 doğal görünen saçlar ekmesini sağlamıştır.Değerli misafirlerimize natürel saçların keyfi kalmıştır.

Saçlarımı kestirmeden saç ektirmek mümkün mü?

Saç Ekimi yapılacak alanınız geniş bir alan ise ensenizde saçlar 1 numaraya kısaltılıp tüm alanınıza ekim yapılır.Ancak ekim alanınız küçük ve saçlarınız uzun ise ense bölgenizden bir pencere açılıp kısaltılarak tüm saçlarınız kesilmeden ekim yapılır ve saç ektirdiğinizi kimse anlamaz.

Ekilen saçlar nerelerden alınır?

Ekilecek saçlar özellikle iki kulak arası olarak nitelendirdiğimiz ense bölgenizden alınır ve bu alan yeterli değil ise sıklığı yakalamak için göğüs ve sakal bölgesinden  kuvvetli kökler alınabilir.

Enseden alınan saçlar tekrar çıkar mı?

Enseden alınan saç kökü yerine saç gelmez.Fakat geneline baktığımızda %40 artış görünür.Merkezimizde yapılan işlemlerde enseden saç alındığına dair bir iz kalmaz.

Saç Ekiminde ağrı sızı olur mu?

Saç Ekimi işlemi merkezimizde lokal anestezi ve sedasyon seçeneği ile uygulanmakta işlem sırasında ya da sonrasında herhangi bir ağrı sızı duyulmamaktadır.

Saç Ekiminden sonra ekilen saçlar uzar mı ?

Saç Ekim işlemi size ait olan saç köklerinizin istenilen bölgeye nakledilmesi işlemi olduğundan aynı renk şekil ve kalınlıkta normal uzama periyodunda herhangi bir değişikliğe uğramadan yeni yerinde de aynı hızla uzamaya devam eder.

Kimler Saç Ekimi Yaptırabilir ?

Erkek tipi saç dökülmesi olan erkek ya da kadın hastalarda, Doğuştan (doğum lekesi gibi) bölgesel olarak meydana gelmiş saç kaybı olan hastalarda, Ameliyat, kaza veya yanık sonrasında oluşmuş saç dökülmelerinde saç kıran ve benzeri cilt enfeksiyonları gibi nedenlerle kaybedilen saçlar hastanın donör sahası olan ense veya vücut kıllarından yeterli bulunduğu durumlarda ekim yapılabilir.

 

Neden Best Look Esthetics’i tercih etmelisiniz ?

Saç ekimi ve saç tedavisi yöntemleri ile ilgili hizmet ve tedavilerin yapılması amacıyla yıllardır faaliyet gösteren konusunda uzmanlaşmış ekiple bu güne kadar binlerce saç ekim vakasını başarıyla gerçekleştirmiş, konusunda uzman bir kuruluştur.

Tam teşekküllü hastanede uzman ekiplerle, steril ve güvenli ortamlarda hizmet veriyoruz..

Ücretlendirme konusunda hastalarımıza gerçek graft sayılarını yapılan ön muayenelerde tam sayı olarak bildirmek suretiyle sürpriz bütçelerle karşılaşmalarını önlüyor , gerçekte ihtiyaçları olan graftlerle doğal saçlarına kavuşturuyoruz. Hastalarımızın gerekli görmeleri halinde Daha önce saç ekimi yapılmış hastalarımızın röportajlarını seyrettirme veya birebir görüşme olanağı sağlayarak kafanızda kalabilecek sorulara yanıt bulmanızı sağlıyoruz.

İstanbul Kartal’da faaliyet gösteren Best Look Esthetics merkezimize  ücretsiz saç muayenesi ve Best Look Esthetics konukseverliği için sizleri bekliyoruz.

Tek Seansta Kaç Greft Ekilir ?

Tek seansda ekilecek greft sayısı kişinin donör bölgesine göre değişiklik gösterir. Best Look Esthetics’i tercih ettiğiniz takdirde uzman kadromuz sayesinde (verici bölgeniz yeterliyse ) tek seansta 5000 greft saç kökü (15.000 saç teli) ekebilmekteyiz.

Ön Saç çizgisi nasıl Olmalı – Kanal Açma İşlemi neden çok önemlidir?

Saç ekimi yapılacak kişinin yaşına,yüz mimiklerine,burun,alın ve dudak mesafesine en uygun girinti ve çıkıntıda doğal anatomik ölçüde çizim yapılmalı,kişinin zevki ve tercihleri bu imkan ve ihtimaller üzerinde de durularak ortak bir noktada anlaşılmalıdır.

Bir ekimin başarısı, sonucun doğal görünümü ile doğru orantılıdır.

Saç çizgisi yapılırken kişinin açıklığının azlığı ve çokluğu, donör sahasından alınan greftlerin miktarı ve kişinin yaşına dikkat edilmesi gerekmektedir,

Ekim yapılacak alana açılan kanalların kişinin önceki saç çıkış açısına göre olması gerekir.

Saç köklerinizin çapı ve saç köklerinin olması gereken derinlik hesaplamaları yapıldıktan sonra saç kökleriniz için özel hazırlanan lateral slit ile saç köklerinin yerleştirileceği kanallar açılır.
Kanal açma işlemi saç ekiminin en önemli kısmını oluşturmaktadır.

Doğru derinlikte ve doğru yoğunlukta açılmamış kanallar yapılan tüm operasyonun başarısızlıkla sonuçlanmasına ve hatta ekilen saçların çıkmamasına sebep olur.