KADINLARDA SAÇ EKİMİ

KADINLARDA SAÇ EKİMİ

Kadınların uzun saçlarının avantajı kullanılarak saç aralarından greftler toplanabilmekte ve bu işlem korkutucu olmaktan çıkmaktadır. Sizler de saçlarınızı kesmek zorunda kalmadan saç ekimi yaptırabilirsiniz

Saç ekimi, en etkili saç kayıplarını önleme yöntemlerindendir. Ancak bu aşamaya gelene kadar birçok kimyasal yöntem denenerek saç dökülmesinin önlenmesi sağlanmaktadır. Bu yöntemler arasında bazıları işe yarar gibi görünse de kalıcı çözümler için en iyi sonuçlar, saç ekimi ile alınmaktadır. Kadınlarda saç ekimi birçok kişinin tercih ettiği fue yöntemi ile daha iyi sonuç verir. Bu sonuçların kalıcı olması ise, ekim sonrası sabırlı olmayı ve gerekli uygulamaları yapmaya bağlıdır.

Kadınlarda Saç Ekimi Yapılabilecek Sebepler;

  • Kadınlarda görülen erkek tipi dökülme: Genellikle ön saç çizgisi ve kafanın üst kısmında başlayan genetik özellikli bir dökülme çeşididir. Ense bölgesi güçlü ve daha az dökülmeye meyillidir.

  • Bölgesel dökülme: Akut bir durum veya saçkıran gibi çeşitli hastalıklar sebebiyle aniden ortaya çıkan ve kafanın herhangi bir bölgesinde oluşan yuvarlak dökülmelerdir. Bir sene içerisinde yeni saç oluşumu gözlenmezse saç ekimine gidilebilmektedir.

  • Ön saç çizgisinin açılması: Ön alın çizgisinin olması gerektiğinden fazlaca açık olduğu veya sonradan açıldığı durumlardır.

  • Yara izi, yanık izi yüzünden oluşan dökülmeler: Çeşitli yaralanma ve kazaların sonrasında oluşan bu durumlarda da yara veya yanığın olduğu bölgedeki saçlar yeniden çıkma özelliğini kaybetmiştir.